Your NDP Candidates

Andrea Horwath
Andrea Horwath
Hamilton Centre
Christine Santos
Christine Santos
Ajax
Michael Mantha
Michael Mantha
Algoma–Manitoulin
Reza  Pourzad
Reza Pourzad
Aurora--Oak Ridges--Richmond Hill
Pekka Reinio
Pekka Reinio
Barrie—Innisfil
Beverley Patchell
Beverley Patchell
Barrie—Springwater—Oro-Medonte
Alison Kelly
Alison Kelly
Bay of Quinte
Kate Dupuis
Kate Dupuis
Beaches East York
Sara Singh
Sara Singh
Brampton Centre
Gurratan Singh
Gurratan Singh
Brampton East
Sandeep Singh
Sandeep Singh
Brampton North
Andria Barrett
Andria Barrett
Brampton South
Navjit Kaur
Navjit Kaur
Brampton West
Harvey Bischof
Harvey Bischof
Brantford—Brant
Karen Gventer
Karen Gventer
Bruce—Grey—Owen Sound
Andrew Drummond
Andrew Drummond
Burlington
Marjorie Knight
Marjorie Knight
Cambridge
Kevin St. Denis
Kevin St. Denis
Carleton
Brock McGregor
Brock McGregor
Chatham—Kent—Leamington
Marit Stiles
Marit Stiles
Davenport
Mara-Elena Nagy
Mara-Elena Nagy
Don Valley East
Ebrahim Astaraki
Ebrahim Astaraki
Don Valley North
Irwin Elman
Irwin Elman
Don Valley West
Tess  Prendergast
Tess Prendergast
Dufferin—Caledon
Chris Borgia
Chris Borgia
Durham
Natasha Doyle-Merrick
Natasha Doyle-Merrick
Eglinton-Lawrence
Andy Kroeker
Andy Kroeker
Elgin—Middlesex—London
Ron LeClair
Ron LeClair
Essex
Heather Vickers-Wong
Heather Vickers-Wong
Etobicoke Centre
Aisha Jahangir
Aisha Jahangir
Etobicoke North
Farheen Alim
Farheen Alim
Etobicoke⁠—Lakeshore
Allison Cillis
Allison Cillis
Flamborough— Glanbrook
Alicia Eglin
Alicia Eglin
Glengarry--Prescott--Russell
James Parr
James Parr
Guelph
Sarah Lowe
Sarah Lowe
Haldimand--Norfolk
Barbara Doyle
Barbara Doyle
Haliburton—Kawartha Lakes—Brock
Zaigham  Butt
Zaigham Butt
Hamilton East—Stoney Creek
Monique Taylor
Monique Taylor
Hamilton Mountain
Sandy Shaw
Sandy Shaw
Hamilton West–Ancaster–Dundas
Eric DePoe
Eric DePoe
Hastings—Lennox and Addington
Tom Rakocevic
Tom Rakocevic
Humber River–Black Creek
Laurie Hazzard
Laurie Hazzard
Huron—Bruce
Melissa Coenraad
Melissa Coenraad
Kanata—Carleton
JoAnne Formanek Gustafson
JoAnne Formanek Gustafson
Kenora—Rainy River
Sol Mamakwa
Sol Mamakwa
Kiiwetinoong
Samantha Sanchez
Samantha Sanchez
King--Vaughan
Mary Rita Holland
Mary Rita Holland
Kingston and the Islands
Laura Mae Lindo
Laura Mae Lindo
Kitchener Centre
Joanne Weston
Joanne Weston
Kitchener South—Hespeler
Karen Meissner
Karen Meissner
Kitchener—Conestoga
Vanessa Benoit
Vanessa Benoit
Lambton Kent Middlesex
Drew Cumpson
Drew Cumpson
Lanark-Frontenac-Kingston
Christopher Wilson
Christopher Wilson
Leeds—Grenville—Thousand Islands and Rideau Lakes
Terence Kernaghan
Terence Kernaghan
London North Centre
Peggy Sattler
Peggy Sattler
London West
Teresa Armstrong
Teresa Armstrong
London–Fanshawe
Senthil Mahalingam
Senthil Mahalingam
Markham-Unionville
Kingsley Kwok
Kingsley Kwok
Markham—Stouffville
Matthew Henriques
Matthew Henriques
Markham—Thornhill
Katherine Cirlincione
Katherine Cirlincione
Milton
Sarah Walji
Sarah Walji
Mississauga Centre
Khawar Hussain
Khawar Hussain
Mississauga East--Cooksville
Julia Kole
Julia Kole
Mississauga--Lakeshore
Nicholas Rabba
Nicholas Rabba
Mississauga— Streetsville
Farina  Hassan
Farina Hassan
Mississauga—Erin Mills
Waseem Ahmed
Waseem Ahmed
Mississauga—Malton
Guy Bourgouin
Guy Bourgouin
Mushkegowuk—James Bay
Brian Double
Brian Double
Nepean
Denis Heng
Denis Heng
Newmarket—Aurora
Jeff Burch
Jeff Burch
Niagara Centre
Wayne Gates
Wayne Gates
Niagara Falls
Dave Augustyn
Dave Augustyn
Niagara West
France Gélinas
France Gélinas
Nickel Belt
Erika Lougheed
Erika Lougheed
Nipissing
Kim McArthur-Jackson
Kim McArthur-Jackson
Northumberland—Peterborough South
Maeve McNaughton
Maeve McNaughton
Oakville
Rhyan  Vincent-Smith
Rhyan Vincent-Smith
Oakville North—Burlington
Gabe Bourdon
Gabe Bourdon
Orléans
Jennifer French
Jennifer French
Oshawa
Joel Harden
Joel Harden
Ottawa Centre
Morgan Gay
Morgan Gay
Ottawa South
Chandra Pasma
Chandra Pasma
Ottawa West-Nepean
Lyra Evans
Lyra Evans
Ottawa—Vanier
Lindsay Wilson
Lindsay Wilson
Oxford
Bhutila Karpoche
Bhutila Karpoche
Parkdale–High Park
Erin Horvath
Erin Horvath
Parry Sound—Muskoka
Jo-Dee Burbach
Jo-Dee Burbach
Perth—Wellington
Jen Deck
Jen Deck
Peterborough—Kawartha
Khalid Ahmed
Khalid Ahmed
Pickering—Uxbridge
Kurt Stoll
Kurt Stoll
Renfrew—Nipissing—Pembroke
Raymond Bhushan
Raymond Bhushan
Richmond Hill
Dylan Stelpstra
Dylan Stelpstra
Sarnia-Lambton
Michele  McCleave-Kennedy
Michele McCleave-Kennedy
Sault Ste. Marie
Neethan Shan
Neethan Shan
Scarborough Centre
Justin Kong
Justin Kong
Scarborough North
Doly Begum
Doly Begum
Scarborough Southwest
Felicia Samuel
Felicia Samuel
Scarborough–Rouge Park
Benjamin Truong
Benjamin Truong
Scarborough—Agincourt
Veronica Javier
Veronica Javier
Scarborough—Guildwood
Elizabeth Van Houtte
Elizabeth Van Houtte
Simcoe North
Keith Nunn
Keith Nunn
Simcoe--Grey
Chris Glover
Chris Glover
Spadina–Fort York
Jennie Stevens
Jennie Stevens
St. Catharines
Wendy Stephen
Wendy Stephen
Stormont-Dundas-South Glengarry
Jamie West
Jamie West
Sudbury
Jasleen Kambo
Jasleen Kambo
Thornhill
Judith Monteith-Farrell
Judith Monteith-Farrell
Thunder Bay–Atikokan
Lise Vaugeois
Lise Vaugeois
Thunder Bay–Superior North
John Vanthof
John Vanthof
Timiskaming–Cochrane
Gilles Bisson
Gilles Bisson
Timmins
Kristyn Wong-Tam
Kristyn Wong-Tam
Toronto Centre
Peter Tabuns
Peter Tabuns
Toronto–Danforth
Jill Andrew
Jill Andrew
Toronto–St. Paul's
Jessica Bell
Jessica Bell
University–Rosedale
Will McCarty
Will McCarty
Vaughan--Woodbridge
Catherine Fife
Catherine Fife
Waterloo
Diane Ballantyne
Diane Ballantyne
Wellington—Halton Hills
Sara Labelle
Sara Labelle
Whitby
Hal Berman
Hal Berman
Willowdale
Lisa Gretzky
Lisa Gretzky
Windsor West
Gemma Grey-Hall
Gemma Grey-Hall
Windsor—Tecumseh
Frank Chu
Frank Chu
York Centre
Faisal Hassan
Faisal Hassan
York South–Weston
Spencer Ki
Spencer Ki
York--Simcoe